Interaktywne Media Białołęki
news

wiadomości z dzielnicy

Projekt Osiedla Warszawy – obszar Port Żerański

Projekt Osiedla Warszawy – obszar Port Żerański

mar 13, 2018 | Kategoria: wiadomości z dzielnicy  |  Author: Małgorzata Głódź

Piątek 9 marca był ostatnim dniem trzydniowego warsztatu poświęconego na wizję zagospodarowania przestrzennego Portu Żerańskiego. Warsztaty miały charakter zamknięty i skupiły wąskie grono osób ze strony miasta, inwestorów prywatnych oraz przedstawicieli strony społecznej.

- Efektem pracy była wykonana makieta, w różnych wersjach, która następnie będzie poddawana otwartym konsultacjom społecznym. Nie udało się dojść do jednolitego porozumienia, ze względu na różnorodność interesów poszczególnych stron. Bardzo ważnym elementem było zwrócenie uwagi na konieczność jak najszybszego wybudowania tramwaju na terenie Żerania, co spotkało się z dużym zrozumieniem i poparciem ze strony Pani Dyrektor i innych pracowników biura Architektury i Planowania Przestrzennego – mówi uczestnicząca w warsztatach Radna Białołęki Lucyna Wnuszyńska.

W dniach: 17 marca (godz: 11:00 – 15:00) oraz 22 marca (godz: 16:00- 20:00) Mieszkańcy Białołęki będą mieli możliwość wypowiedzenia się na temat swojej wizji zagospodarowania terenów w Porcie Żerańskim. 

Copyright Ⓒ 2017 Białołęka moja dzielnica. Design by Agnieszka Ankieiwcz